مبل وسیله ای راحتی است و ما برای استراخت کردن از آنها استفاده میکنیم، در اینجا با انواع مبلمان آشنا میشویم. با ما همراه باشید.

تعدادی از سبک های معروف انواع مبلمان

مبل قطعه ای

مبل قطعه ای یک مبل چند تکه است. تعداد قطعات رایح آن ۳ و ۵ است. می توان آنها را به شکل های گوناگونی چیدمان کرد. هرچه قطعات بیشتر باشد، تنوع چیدمان بیشتر. با توجه به محبوبیت گسترده و روزافزون مبل تکه ای در میان اسامی انواع مدل مبل، سبک ها ، طرح ها و مواد بسیار متنوعی برای انتخاب وجود دارد. بعضی بزرگ هستند و می توانند فضای اتاقهای بزرگ را داشته باشند؛ در حالی که بعضی دیگر بسیار کوچکتر هستند. دو مدل چیدمان رایج آن شکل L و U است

مبل تکیه‌ گاه شتری

این مبل از خانه شیوخ و ثرتمندادن عرب رواج پیدا کرد. نامگذاری این مبل، به دلیل تکیه‌گاه خمیده و کوهان ‌مانند آن است. عموما دو قوز شبیه کوهان شتر بر روی تکیه‌گاه مشاهده می‌شود و گاهی تا سه قوز نیز دارد. ظاهر این مبل فاخر است و میتواند ظاهر دکوراسیون شما را دگرگون کند. این نوع مبل برای پایه های چوبی نزدیک به هم مورد استفاده قرار می گیرد. مبل تکیه گاه شتری یک مبلمان سبک مدرن محسوب می شود.

مبل لاوسون

این دسته مبل‌‌ها، بسیار راحت و به معنای واقعی در دسته مبلمان راحتی می‌گنجند. عموما برای فضای نشیمن و جلوی تلویزیون به کار می‌روند. این نوع مبل علاوه بر نشیمنگاه نرم و قابل حرکت، دارای پشتی‌های نرمی نیز هستند.

مبل چسترفیلد

مبل چستر فیلد به سادگی و سهولت قابل تشخیص است. این مبل، دارای لمسه‌دوزی‌های بسیار در قسمت پشت و گاهی نشیمن است. دسته‌های آن نیز گرد و پیچ‌خورده است و ارتفاعی به اندازه تکیه‌گاه مبل دارد. اگرچه پیش از این مبل چستر فیلد اغلب از چرم تهیه می‌شد، اما امروز تولید آن با پارچه‌های دیگر، بخصوص مخمل نیز شاهد هستیم.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *