تعمیر مبلمان ویژه خانه تکانی

پارچه مبل ازمهمترین اجزای مبل است که جنس پارچه مبل، در کیفیت و قیمت آن تاثیر مستقیم دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با نمونه هایی از انواع پارچه مبل آشنا شویم.

1- کتان

یکی از انواع پارچه ها که علاوه بر لباس در ساخت مبل نیز به کار می رود، پارچه کتان است که کیفیت بسیار مناسبی دارد. از مزایای پارچه کتان، این است که چروکیده نمی شود و از معایب آن نیز این است که در صورت لک گرفتن به راحتی پا نمیشود.

2- پنبه

پارچه پنبه ای از پارچه هایی هستند که لمس کردنشان به آدم احساس لطافت میدهند. از مزایای پارچه های پنبه ای میتوان به آسودگی در پاک و تمیز کردن آنها اشاره کرد، همچنین از معایب میتوان به این اشاره کرد که به راحتی چروکیده شده و در برابر خورشید، تغییر رنگ میدهند.

3- نانو

از مقاوم ترین پارچه ها، نانو هستند که مقاومت بسیار بالایی در برابر آب، لک و سوختن دارند و به تبع قیمت آنها نیز بالا تر است.

4- چرم

از دیگر انواع پارچه مبل، مبل چرم است معمولا در اداره جات کاربرد دارد هرچند در خانه ها نیز استفاده میشود. پارچه های چرم، به شدت به آب حساس هستند و به نگهداری بیشتری نسبت سایر پارچه ها نیاز دارند.

5- پلی استر

نوعی پارچه مصنوعی و غیر طبیعی است که در ساخت مبل بکار میرود. از مزایای پارچه پلی استر میتوان به کیفیت زیاد آن در برابرتابش نور آفتاب و چروکیدگی آن اشاره کرد.

6- مخمل

پارچه مخمل نیز مانند پارچه پنبه ای، بسیارپارچه ای نرم و لطیف و قشنگ است که گوناگونی رنگ آن بسیار بوده و از پرطرفدارترین پارچه هاست. مخمل نانو و کبریتی از معروف ترین انواع آن می باشد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *