مزایا و معایب مبل چرم

مزایا و معایب مبل چرم

این روزها بازار مبلمان چرمی بسیار داغ است. کمتر کسی پیدا میشود که از طرح ها و جنس چرم ناراضی باشد. یکی از دلایل اصلی که میتوان به آن اشاره کرد، زیبایی و شیک بودن مبل چرم است. دلیل دیگر آن طرح های گوناگون و تنوع در انتخاب مبلمان چرمی است. امروز میخواهیم مزایا و معایب مبل چرم را باهم بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا درمورد آن بیشتر توضیح دهیم.

آشنایی با انواع مختلف چرم

چرم یکی از مواد طبیعی، با دوام بالا و دارای انعطاف بسیار بالا است. بدلیل فراوانی، معمولا چرم از پوست حیواناتی مانند گوسفند و گاو بدست می آید. اما در بازار چرم ، بجز چرم طبیعی ، چرم مصنوعی نیز طرفدار بسیار زیادی دارد. زیرا از نظر قیمت، مبلمان های چرم قیمت بسیار پایین تری دارند. اما از نظر دوام ، نسبت به چرم طبیعی ، عمر کوتاه تری دارند. نوع دیگری از چرم در بازار موجود است که به آن چرم ترکیبی می گویند. این محصول در اصل چرم مصنوعی است اما 17 درصد آن را چرم طبیعی تشکیل میدهد. این موضوع بدین معناست که شما می توانید با همان بودجه کم ، مزایای بیشتری نسبت به چرم مصنوعی داشته باشید. یکی از مزایای چرم ترکیبی ، جنس مقاوم و بادوام تر آن می باشد. اما با تمام این مزایاها ، باز هم مبل چرم ، کیفیت و جنس بهتری نسبت به الباقی مدلها دارد.

تشخیص چرم طبیعی و مصنوعی

همانطور که اشاره نمودیم ، تنوع بسیار بالایی در بازار چرم وجود دارد. اما نکته اصلی این است که گول ظاهر و درخشش مبل چرمی را نخورید. قطعا برایتان پیش آمده ، که در نمایشگاهی مبلمان چرمی را بازدید نمایید و از خود بپرسید که آیا این مبل چرم اصلی است یا خیر؟ در ادامه این مقاله، موضوع را بررسی می نماییم.

تشخیص چرم با لمس کردن

وقتی شما شروع به لمس کردن چرم می کنید، دست شما بر خلاف چرم مصنوعی احساس گرما میکند. از طرفی ، چرم طبیعی سطح صاف و یکنواختی ندارد . چون از پوست بدن حیوانات ساخته شده است. چرم مصنوعی خشک تر و همچنین سفت و سخت تر است. در صورتی که چرم مصنوعی و طبیعی را کنار یکدیگر قرار دهید به سرعت متوجه تفاوت ظاهری آنها می شوید.

انتقال گرما

چرم مصنوعی گرما را در خود نگه نمی دارد. چون از الیاف مصنوعی تشکیل شده است. ولی چرم طبیعی به سرعت گرم میشود. علاوه بر موارد قید شده، چرم طبیعی می تواند آب را جذب کند. ولی آب به روی سطح چرم مصنوعی خواهد ماند و نمی تواند در آن نفوذ کند.

تشخیص با سوزاندن

چرم اصلی بسیار با دوام بوده و به آسانی آتش نمی گیرد. چرم مصنوعی به دلیل داشتن الیاف نفتی و مصنوعی به سادگی آتش می گیرد. به سرعت جمع می شود و تغییر شکل میدهد.

بوی چرم اصل و غیر اصل

شما میتوانید با بو کردن چرم از طبیعی و یا مصنوعی بودن آن مطلع شوید. معمولا چرم های مصنوعی بوی پلاستیک یا مواد مصنوعی می دهند. این در حالی است که چرم اصلی بوی پوست حیوانات را می دهد. اما ممکن است که افرادی دست به ساخت عطرهای مصنوعی زده باشند.در این صورت ممکن است که نتوانید چرم اصلی را تشخیص دهید.

انعکاس نور

هنگامی که نور به سطح چرم طبیعی برخورد می کند ، به یک اندازه انعکاس ندارد. برخی قسمت ها مات یا براق خواهند بود. زیرا سطح صافی ندارد و نور مرتب منعکس نمیشود. ولی در چرم مصنوعی ، به طور یکسان نور منعکس خواهد شد.

تفاوت چرم طبیعی و مصنوعی

مزایای مبل چرمی

همانطور که از قبل گفته بودیم، چرم بسیار با دوام و مقاوم است. همچنین زیبایی منحصر به فردی دارد. از سوی دیگر، مبلمان های چرمی بسیار تعمیر پذیر هستند. شما می توانید با کمی پولیش، تقریبا هر خط و خشی را محو کنید. بدون اینکه به خود چرم کاناپه آسیبی وارد شود. در ادامه مزایای مبل چرم را توضیح میدهیم.

زیبایی

نمای ظاهری که مبل چرم می تواند در دکوراسیون ایجاد کند ، مبلمان پارچه ای در آن عاجز است. اگر برای دکوراسیون منزل و یا محل کار خود، به دنبال یک سبک مدرن و بروز هستید، قطعا مبل چرم انتخاب مناسبی می باشد.

سادگی در پاک کردن

اگر چیزی روی مبل چرم ریخته شود، با یک دستمال ساده نمدار خیلی آسان پاک می شود. در حالی که در مبلمان های پارچه ای ، به سختی می توانید یک لکه را پاک نمایید. از طرفی جنس چرم ، بسیار سخت تر از جنس پارچه ای ، بو را جذب می نماید.

مناسب صاحبان حیوانات خانگی

دیگر مزیت مبل چرمی برای افرادی است که حیوان خانگی دارند. زیرا شما به اسانی قادر هستید که مو های حیوانات را از روی مبل چرمی تمیز کنید.

دوام و طول عمر بالا

یکی از مهمترین و اصلی ترین مزیت مبلمان چرمی دوام و طول عمر بالا است. مبلمان چرمی به دلیل مقاومت و ضخامت بالا، تا چهار برابر مبلمان های چرم مصنوعی یا پارچه ای عمر میکنند. به این دلیل است که در بازارها و نمایشگاه های مبلمان قیمتی بالاتر نسبت به مبلمان پارچه ای دارند.

حساسیت زایی

مبلمان چرم ، برای افرادی که به آلرژی و بیماری های تنفسی مبتلا هستند، بهترین گزینه می باشد. مبل چرم آلودگی ها، حشرات و سایر عوامل حساسیت زا را به سختی انتقال می دهد.

مزایای مبل چرم

معایب مبل چرم

همانطور که اشاره نمودیم، مبل چرم مزایای بسیاری دارد. اما این موارد باعث نمیشود که از معایب آن چشم پوشی کنیم. اولین و اصلی ترین مشکل مبل چرم ، قیمت بالا می باشد. قبلا اشاره کرده بودیم که دوام بالای آن باعث افزایش هزینه آن است. اما به هرحال ، قیمت بالای این مبل، متقاضی را منصرف میکند.

پول کمتر تنوع کمتر

گرچه قبلا گفته بودیم که شما قادر هستین نوع سایز و رنگ مبل چرمی خود را بر اساس سلیقه خود انتخاب کنید. اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که هزینه سفارش و رنگ مختلف نسبت به طرح های اصلی چرم بیشتر است.

رنگ پریدگی

مبلمان چرمی چه طبیعی چه مصنوعی، بعد از سالها استفاده مکرر ، رنگ خود را از دست میدهد و با گذر زمان ، به سمت کدری و تیرگی میرود.

تغییر دما با تغییر فصل

در زمستان مبل های چرمی سرد میشوند و در تابستان گرم میشوند. تنها روش آن ، استفاده از روکش می باشد تا جلوی عبور گرما و سرما گرفته شود.

مراقبت بیشتر

مبلمان چرم نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به مبلمان پارچه دارد. همانطور که شما چند وقت یکبار مبلمان پارچه ای خود را شستشو میدهید، مبل چرمی را نیز باید هر چند وقت یکبار با شوینده های مخصوص شستشو دهید.

تعمیرات مبل چرم

ما در این مقاله مزایا و معایب مبل چرم را بررسی نمودیم. اما تعمیرات آن مشکلات و معضلات خاص خود را دارد. تعمیرات مبلمان یک تخصص است و نیازمند تجربه بالا می باشد. ما در مجموعه تعمیرات مبلمان باران در تمامی خدمات ؛ تعویض رویه مبلمان چرم، تعمیر پوسیدگی، تعمیر اسفنج و اسکلت مبلمان، پایه ها و دسته های چوبی و غیره همراه شما هستیم. مشاوره و کارشناسی در محل مجموعه باران به صورت رایگان بوده و تمامی خدمات انتقال و ارسال مبلمان تعمیر شده ، به صورت رایگان صورت میگیرد. جهت دریافت مشاوره و هزینه خدمات ، با ما تماس حاصل فرمایید.